treningi personalne
Sport i turystyka

Jakie treningi personalne są najlepsze dla Ciebie? Opinia trenera

Jedzenie to proces wymagający powagi i przemyślenia. Im więcej będziesz wiedzieć o potrzebach swojego organizmu, tym skuteczniejsze będą Twoje działania odnośnie planowania rozwoju własnej masy mięśniowej. To prawda, czasami pomimo wysiłków nie udaje Ci się uzyskać oczekiwanych rezultatów. To frustrujące, prawda? Czytaj niżej także nt.: treningi personalne i trener personalny dla każdego.

Kompetencje trenera personalnego

Trener personalny to osoba, która pomaga innym osiągnąć założony cel, np. schudnąć, wymodelować sylwetkę czy zbudować i utrzymać formę fizyczną. Dlatego trener personalny musi posiadać takie umiejętności jak:

  • Diagnozowanie potrzeb i możliwości uczestnika treningu.
  • Planowanie procesu treningowego.
  • Prowadzenie indywidualnych sesji treningowych.
  • Dostosowanie rodzaju treningu do celu oraz możliwości fizycznych trenującego.
  • Rozwijanie wiedzy trenującego na temat prozdrowotnego stylu życia.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa podczas treningu.

Cechy dobrego trenera a treningi personalne

Trening z trenerem personalnym powinien być skuteczny i służyć zdrowiu. Musi być także prowadzony na podstawie solidnej wiedzy dotyczącej teorii i metodyki sportu, biologicznych i psychospołecznych podstaw funkcjonowania człowieka oraz pierwszej pomocy. Trener, żeby rozwijać swoje kompetencje zawodowe, musi na bieżąco śledzić nowości metodyczne i naukowe z tych dziedzin.

Różne osoby w różnym wieku z wieloma problemami w tym nadwaga – dla nich treningi personalne

Dobry trener personalny posiada wysoko rozwinięte kompetencje miękkie, w tym empatię i umiejętności związane z komunikacją interpersonalną. To one pozwalają mu zrozumieć, jaki rodzaj motywacji będzie odpowiedni dla danej osoby, a także, z jakimi problemami zmaga się np. osoba z nadmierną wagą. Jeśli chcesz rozbić listę błędów dietetycznych, przyjrzyj się, co sprawia, że ​​odchudzanie jest nieskuteczne. Tutaj znajdziesz przyczyny długotrwałej utraty wagi i problemów z utrzymaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *